Warszawa: jak catering dietetyczny może pomóc w poprawie zdrowia skóry?

Otwarty dostęp

Nie łudź się, że kolejny drogi krem, nowe serum czy maseczka poprawią stan Twojej skóry, jeśli nie zadbasz o nią od wewnątrz. Zbilansowany jadłospis to nie tylko klucz do pięknej cery, ale też często remedium na trądzik i inne problemy skórne. Nie wiesz, co powinno się w nim znaleźć? Skorzystaj z oferty stołecznych fit cateringów.


Jak działa catering dietetyczny?

Catering dietetyczny działa tak jak klasyczny, z tą różnicą, że w tym przypadku zamiast zwykłych dań do Twojego domu dostarczane są zdrowe posiłki. Co istotne, powinny być one zgodne z założeniami wybranej przez Ciebie diety – niskokalorycznej, wegetariańskiej, bezglutenowej lub innej.

Korzystając z takiej usługi, nie musisz gotować, planować menu, a na dodatek rzadziej niż do tej pory robisz zakupy spożywcze, sprzątasz czy myjesz naczynia. Kierowca przywozi do Ciebie posiłki na cały dzień, a te zapakowane są w poręczne pudełka, więc możesz zabrać je ze sobą do biura, szkoły czy na trening.

Catering dietetyczny Warszawa: plany, które sprzyjają poprawie wyglądu skóry

Do prawidłowego funkcjonowania Twoja skóra potrzebuje szeregu witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych, a te możesz dostarczyć sobie wraz z dietą. Powinna ona obfitować w warzywa, które warto jeść nawet 5 razy dziennie, do każdego posiłku!

Z tego powodu jedną z diet, na jaką możesz się zdecydować, dążąc do poprawy kondycji skóry, jest plan wegetariański bogaty w kolorowe warzywa i strączki. Dobrym wyborem będzie też wariant z dodatkiem ryb, które są źródłem witamin D i E mającymi właściwości niwelujące stany zapalne i poprawiającymi nawilżenie cery.

Potrawy, za które podziękuje Ci Twoja cera

Sałatka z awokado, szpinaku, orzechów włoskich i jagód polana dressingiem z oliwy z oliwek to tylko jedno z wielu dań, jakie możesz jeść, troszcząc się o swoją skórę.

W roli obiadu doskonale sprawdzi się pieczona ryba z warzywami, na przykład łosoś z batatami i brokułami, lub zupa dyniowa z bogatą w przeciwutleniacze kaszą jaglaną. Dobrym sposobem na dostarczenie sobie witamin i kwasów omega są też koktajle, takie jak smoothie z jarmużu, banana i siemienia lnianego. Takich potraw spróbujesz, zamawiając dietę pudełkową.

Catering miesięczny, 20-dniowy, a może na dłużej?

Szukając fit cateringu dla siebie, zastanów się nie tylko nad rodzajem diety, ale także czasem jej trwania. Na początek, żeby sprawdzić, czy usługi danej firmy Ci odpowiadają, warto zamówić krótszy, tygodniowy plan. Natomiast później, kiedy rozsmakujesz się w serwowanych przez nią daniach, możesz wykupić catering na dłużej. Pamiętaj przy tym, że czas trwania zamówienia wpływa na cenę diety, a w praktyce oznacza to, że więcej zapłacisz, wybierając krótszy plan żywieniowy. Możesz zaoszczędzić prawie 100 zł miesięcznie,

decydując się na 20-dniowy catering dietetyczny w Warszawie ze strony wygodnadieta.pl.

Najtańsze cateringi pudełkowe a skuteczność diety

Wybierając dietę pudełkową, która pozytywnie wpłynie na stan Twojej skóry, kieruj się ceną, ale nie tylko! Pamiętaj, że od niej znacznie ważniejsza jest jakość użytych do przygotowania poszczególnych posiłków składników – te powinny być sprawdzone, świeże i najlepiej sezonowe.

Zwróć także uwagę na dodatkowe opcje proponowane przez fit cateringi, takie jak konsultacja z dietetykiem, który spośród dostępnych planów wybierze dla Ciebie optymalny. A jeśli chcesz zaoszczędzić, sprawdź, czy możesz skorzystać ze zniżek proponowanych przez takie firmy, na przykład za podwójne zamówienie z dostawą na jeden adres.

Przypisy